TEG w przedszkolach

Tydzień Edukacji Globalnej to cykliczna międzynarodowa akcja edukacyjna odbywająca się przeważnie w 3 tygodniu listopada.  Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach i problemach  globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Koordynatorem akcji jest w Polsce Grupa Zagranica. Więcej na http://www.teg.edu.pl

W 2020 pod hasłem „To nasz świat uczyńmy go lepszym!” odbył się TEG.  W 2020 roku trudna sytuacja pandemiczna i konieczność realizacji edukacji w formie zdalnej znacznie obniżyła skalę działań w ramach TEGu. Spośród placówek biorących udział w tegorocznej edycji projektu, tylko jedna szkoła zrealizowała zajęcia związane z Tygodniem Edukacji Globalnej. Z obawy przed zamknięciem szkół w terminie przypadającym na tegoroczny TEG, zajęcia odbyły się we wcześniejszym terminie i ze względu na reżim sanitarny w mniejszej skali niż wcześniej planowano. Łącznie wzięło w nim udział około 50 osób, w tym uczniowie dwóch klas, nauczyciele, rodzice i inni zaproszeni goście.

2019 TEG upłynął pod hasłem przewodnim „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!  i odbył się już w 10 placówkach w gminie wiejskiej i miejskiej Świdnica. W TEG-u łącznie wzięło udział ponad 725 osób, w tym dzieci i nauczyciele.

2018 TEG upłynął pod hasłem przewodnim „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”  i odbył się w 6 placówkach, w którym łącznie wzięło udział ponad 430 osób, w tym dzieci i nauczyciele.

Relacje z poszczególnych wydarzeń można znaleźć w zakładach po lewej stronie menu.