Szkolenie kadry przedszkolnej - poziom zaawansowany 2019

Jeśli wiesz już co to jest „edukacja globalna", a ciągle zastanawiają Cię ostatnie upały, niepokoją doniesienia medialne ze świata i zastanawiasz się, jak odnaleźć się w tak szybko zmieniającym się otoczeniu kulturowym oraz jak pomóc odnaleźć się w nim dzieciom – przyjdź pogłębić swoją wiedzę i poznać ciekawe metody pracy z najmłodszymi.

Zapraszamy na zaawansowane warsztaty z edukacji globalnej - otwarte dla nauczycieli/ek edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, którzy uczestniczyli/ły już w podstawowych szkoleniach z tego zakresu, wdrażają edukację globalną w swojej pracy i zależy im na pogłębieniu swojej praktyki edukacyjnej oraz zwiększeniu jej jakości.

Kto: 16 nauczycieli/ek edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Gdzie: Krzyżowa (z możliwością noclegu)

Kiedy: 19-21 września 2019 i 17-19 października 2019 (można wziąć udział w jednym lub obu szkoleniach)

Co:

TEMATYKA SZKOLENIA 19-21 września 2019

Nie trzeba już daleko wyjeżdżać na wakacje, by doświadczyć spotkania z inną kulturą, ale jak to spotkanie przeżyć, aby było ono pozbawione lęku, uprzedzeń, aby było wzbogacające nas i dzieci?

To szkolenie zaawansowane ma na celu zdobycie kompetencji potrzebnych do rozumienia i działania w sytuacji przenikania się systemów kulturowych i społecznych, poznanie metod pracy z dziećmi pochodzącymi z innych krajów i kultur w Waszej klasie czy grupie przedszkolnej, poznanie metod integrujących klasę wokół międzykulturowości. Zapraszamy do rozmowy o złożoności współczesnej tożsamości naszej i dzieci oraz o tym, jak edukować z poszanowaniem godności osobowej - świadomie, etycznie, skutecznie i w wymiarze globalnym.

TEMATYKA SZKOLENIA 17-19 października 2019

Zmiany klimatu to aktualne zagadnienie związane z bliskimi nam wszystkim zjawiskami i wydarzeniami. Jest też powodem migracji, warunkuje sytuacje kobiet czy dzieci w rożnych zakątkach świata. Wszystko o jest siatką powiązań. A my mamy na to wpływ! To szkolenie zaawansowane ma na celu przybliżenie konsekwencji zmian klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz możliwości osobistego wpływu na ich ogranicze

nie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej. Zapraszamy Cię do rozmowy na temat zmiany klimatu z różnych perspektyw i dla różnych odbiorców. Pomożemy Ci wyjaśnić dzieciom przyczyny i skutki współczesnych migracji ludności na świecie. Pokażemy jak można wspierać dzieci w rozwijaniu ich krytycznego myślenia, argumentowania i wymiany opinii w atmosferze wzajemnego szacunku. 

Szkolenia odbywają się w czwartek od 15:00 do 19:00 , w piątek od 9:00 do 18:00 oraz w sobotę od 9:00 do 13:00. Szkolenia odbywają się w formie warsztatowej, a udział w nich jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu do Krzyżowej. Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłania go do dnia 10 lipca 2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin.pdf

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2019 r.