Ghana / Przedszkole nr 77

W przedszkolu nr 77 Edukacja Globalna trwa cały rok. Jeśli chodzi o listopad to realizowanym państwem była akurat Ghana (jako jedno z dwóch państw kontynentu afrykańskiego)

Osoby, które wzięły udział w przedsięwzięciu

Co do osób, które brały / biorą udział w przedsięwzięciu to całe przedszkole czyli 17 oddziałów - 34 nauczycielki, około 370 dzieci oraz około 740 rodziców.

Zastosowane metody, pomysły warte podzielenia się

Cały projekt cieszy się zainteresowaniem zarówno nauczycielek, przedszkolaków jak i Rodziców. Jest przyjęty bardzo pozytywnie i Rodzice chętnie się w niego angażują. Chętnie i licznie biorą udział w warsztatach, konkursach jak i przynoszeniu materiałów do przygotowania sal aktywności. Sale aktywności są to trzy sale (po jednej na każdym piętrze), w których dzieci mogą konstruować, bawić się i "próbować" budowy z różnych materiałów (karton, papier, plastik, szkło, drewno).

Refleksje

Co do obserwacji i refleksji to posłużę się cytatem jednej mamy "Jak miło, że dziecko może już w wieku przedszkolnym zawstydzić rodzica i otworzyć mu oczy na pewne rzeczy". - Jestem więc przekonana, że warto.